Коли в 2025 році Масниця і які традиції пов’язані з цим святом

Фото: ТСН

Масниця – одне з доволі популярних свят, що з’явилось за часів давніх слов’ян – предків сучасних українців. Його головною традицією є випікання млинців та пригощання ними рідних, близьких та усіх, хто зазирнув на гостину. У дохристиянський період Масницею вважалось свято весни.

Нагадаємо, 2-го січня віряни вшановували пам’ять святого Сильвестра, який вважається одним із ранньохристиянських святих. З невідомих причин його вважали покровителем курей та іншої домашньої птиці.

Масниця: історія та головні традиції свята

Фото: Greenpost

Українці святкують Масницю не одне століття поспіль. Спочатку його пов’язували зі скорим приходом весни, а із запровадженням християнства почали співвідносити із Великим постом, що настає перед Великоднем. Отже, кожного року дата Масниці змінюється. На відміну від більшості свят, це триває цілий тиждень, протягом якого традиційно печуть млинці, влаштовують гуляння та різноманітні веселощі.

У понеділок люди катаються на санчатах (коли є сніг), у вівторок молодь влаштовує активні ігри, у середу і четвер святкують за застіллями. У п’ятницю настають так звані «тещині вечірки», а в суботу «посиденьки у зовиці». У неділю віряни йдуть до храмів та моляться про прощення гріхів. 

У 2025 році Масницю святкуватимуть із 24-го любого по 2 березня.  В цей час зазвичай доволі холодно, тому було прийнято казати: «Хоч тріщи, хоч не тріщи, а вже минулись Водохрещі». 

Фесенко Вікторія

Фесенко Вікторія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *