5 березня, яке в цьому році випадає на середу, по християнському календарю день пам’яті святого Конона Мандонського. У світі ця дата вважається днем енергетичної ефективності. З 5-м березневим днем пов’язані цікаві й дещо незвичні народні традиції та прикмети.
Нагадаємо, не так давно повідомлялось про те, що 20-го лютого віряни поминали Лева Катанського. В Україні вшановували Героїв Небесної Сотні, які віддали свої життя за національну свободу й незалежність.
Що відомо про Конона Мандонського і чому він вважається святим
Конон з’явився на світ у памфілійському місті Мадон, за що згодом був прозваний Мадонським. Оскільки він жив у 3-му столітті нашої ери, даних про цього святого майже не збереглось. Відомо лише, що він не мав освіти, але намагався жити праведно і допомагати кожному, хто цього потребував.
Конон майже весь час проводив в усамітненні, займаючись садово-городніми справами і харчуючись виключно тим, що вдалось виростити. У ті часи правив Траян, який славився нетерпимістю до православ’я. Дізнавшись про Конона, імператор наказав схопити його і змусити зректися віри. Але чоловік відмовився, прийнявши мученицьку смерть. За таку вірність релігії Конона згодом визнали святим.
Прикмети і традиції 5 березня

Конона вважали покровителем городництва, тож цього дня в давнину люди замочували насіння, яке згодом саджали на розсаду. 5 березня заборонялось ходити на гостину, вважалось за краще провести час вдома.
5.03. спостерігали за погодою та прогнозували її на майбутнє. Наприклад, якщо цього дня ясно, влітку майже не буде грому і блискавки.